Program

Salon 1

Salon 2


Salon 1
9 Mayıs, 2018 Çarşamba
Salon 1-2
Saat Konu Konuşmacı Moderatör
17:00-17:10 Açılış Konuşmaları:   Tayfun Kirazlı
Ümit Uluöz
-Toplantı Başkanı Cemal Cingi
-Türk KBB BBC Derneği Başkanı  
17:10-17:30 Kamboçya ve Vietnam'da bir seyyah Bülent Karcı
17:30-17:50 Antik Mısır'ın sırları Hesham Negm
17:50-18:15 MAYDAY Çağrısı: Rinoloji Gemisi Yardım İstiyor 36° 51' 18.00" N.  28° 16' 27.01" E. OVER. Ranko Mladina
18:15-19:00 4-5 Hap yerine 4-5 App Nezih Orhon
       
10 Mayıs, 2018 Perşembe
Salon 1
20. Rhinocamp Başboyun Kanserleri Günü
08:45-09:00 Baş Boyun Cerrahi Anatomisi Bengü Çobanoğlu Suela Sallavaci
İbrahim Çukurova
09:00-09:20 Baş Boyun Cerrahisi Patolojisinde Güncel Konseptler Ayça Tan
09:20-09:45 Baş Boyun Kanserlerinde Tümör Mikroçevresi Görkem Eskiizmir
09:45-10:05 Larenks Kanserinde Anjiyogenez Elvir Zvrko
10.05-10:30 Baş Boyun Kanserlerinde Güncel Tedavi Yöntemleri  Erdoğan Özgür
10:30-11:00 Kahve arası
11:00-11:20 Suprakrikoid Larenjektomi: Video Sunum Görkem Eskiizmir Milan Stankovic
Görkem Eskiizmir
11:20-11:40 Total Larenjektomi: Video Sunum Görkem Eskiizmir
11:40-12:00 Parotis Cerrahisi: Temel Basamaklar ve Tuzaklar Bengü Çobanoğlu
12:00-12:30 Ön kafa tabanı ve paranazal malign tümörlerde cerrahi kararı Milan Stankovic
12:30-13:30 Öğle Yemeği
13:30-13:50 Minimal invaziv maksiller sinüs yaklaşımı Sergei Karpischenko Sergei Karpischenko
Fatih Oğhan
13:50-14:10 Nazal Kütanöz Defektlerde Lokal Fleplerle Rekonstrüksiyon Stefanos Triaridis
14:10-14:30 Travmatik Nazal Deformite Rekonstrüksiyonu Stefanos Triaridis
14:30-14:50 Pediatrik KBB Enfeksiyonları Natasa Skitarelic
14:50-15:10 Kronik Rinosinüzitte Güncel Gelişmeler Suela Sallavaci
15:10-15:30 Kronik Rinosinüzit Hastalarında Nazal Septal Deformitelerin Etkisi Neven Skitarelić
15:30-16:00 Kahve arası
16:00-16:20 Nazal Polipli Hastalarda Alerji ve Bakteriyel Kolonizasyonun Yaşam Kalitesine etkisi Jasminka Alagić-Smailbegović Jasminka Alagić-Smailbegović
Murat Songu
16:20-16:40 Alerjik Fungal Rinosinüzit Kasım Durmuş
16:40-17:00 Puberfoni ve Tedavisi Saime Sağıroğlu
 
11 Mayıs, 2018 Cuma
Salon 1
Allerjik Rinit - Astım - KOAH - Tek Havayolu Sempozyumu
08:40-09:00 İmmünolog olmayanlar için temel immünoloji Gunnur Deniz Nuray Bayar Muluk
Cemal Cingi
09:00-09:20 Alerjik rinitte tanı:genel bakış Glenis Scadding
09:20-09:40 Alerjik rinit tedavisinde yeni gelişmeler Michael Rudenko
09:40-10:00 Zor rinitler Glenis Scadding
10.00-10:15 Alerjen immunoterapisinde etki mekanizmaları Guy Scadding
10.15-10:30 Nazal polipte aspirin hassasiyeti ve desensitizasyonu Glenis Scadding
10:30-11:00 Kahve arası
11:00-11:30 ISCIT- SLIT immunoterapi ye genel bakış Glenis Scadding Ahmet Ural
Elif Altuntas
11:30-11:50 Ev tozu alerjilerinde immunoterapi Guy Scadding
11:50-12:10 KBB pratiğinde gıda alerjileri Michael Rudenko
12:10-12:30 Astım tedavisinde immunuterapi Guy Scadding
12:30-13:30 Öğle Yemeği
13:30-13:50 Endoskopik sinüs cerrahisinde temel basamaklar Bülent Karcı  
13:50-14:10 Endoskopik sinüs cerrahisi nasıl öğretilmeli? Ranko Mladina  
14:10-15:40 Bülent Karcı
15:40-16:00 Kahve arası
       
12 Mayıs 2018 Cumartesi
Salon 1
20. Bodrum Rhinocamp "İdeal Burun" Günü
08:40-09:00 Rinoplastiye hazırlık: Cerrah ve hasta Cemal Cingi - Nuray Bayar Muluk Regan Thomas
Cemal Cingi
09:00-09:20 Rinoplastide temel basamaklar Regan Thomas
09:20-09:40 En iyi burun için en iyi burun ucu Alireza Mesbahi
09:40-10:00 Burun sırtının düzeltilmesi Regan Thomas
10.00-10:15 Düşük burun cerrahi girişimleri Sameer Bafaqeeh
10.15-10:30 Alar taban cerrahisi Murat Songu
10:30-11:00 Kahve arası
11:00-11:25 Burunda kıkırdak implantlar Regan Thomas Sameer Bafaqeeh
İbrahim Çukurova
11:25-11:50 Çok geniş burunun düzeltilmesi Regan Thomas
11:50-12:10 Kalın burun cildi deneyimim Alireza Mesbahi
12:10-12:30 Olgularla Fasiyal Rekonstrüktif Cerrahi Görkem Eskiizmir
12:30-13:30 Öğle Yemeği
Rhinocamp - Yeni Gelişmeler
13:30-13:50 Çocuk ve gençlerde septorinoplafti Gabriela Kopacheva- Barsova Baki Yılmaz
Murat Songu
13:50-14:10 Tip sütürleri Seçkin Ulusoy - Nuray Bayar Muluk
14:10-14:25 Tıp cerrahisinde uyguladığım yöntemler Ahmet Alp
14:25-14:45 Greft olarak hump Bülent Koç
14:45-15:05 Yağ alınması ve  yüzün yağ enjeksiyonu ile şekillendirilmesi Mevlüt Okumuş
15:05-15:20 Revizyon rinoplasti Baki Yılmaz
15:20-15:35 Semer burun Mehmet Emre Dinç
15:35-16:00 Kahve arası